Pramolan na nerwice i depresję

Należący do grupy trójcyklicznych leków antydepresyjnych Pramolan ma jednak działanie różniące się od większości z nich. W odróżnieniu od stosowanych powszechnie antydepresantów z tej grupy Pramolan nie działa bowiem na zasadzie wychwytywania zwrotnego serotoniny i noradrenaliny.

Pramolan stosowany jest przy takich objawach, jak depresja, lęki, niepokój, napięcie i zaburzenia snu. Może także leczyć nerwice układu sercowo-naczyniowego oraz pokarmowego, a także zaburzenia pojawiające się w okresie przekwitania, szczególnie dokuczliwe u kobiet.

Tabletki PramolanJak można przeczytać na stronie www.zscewice.pl (wiele informacji na temat tego leku oraz depresji, stresu itp) w skład Pramolanu wchodzi opipramol, który ma przede wszystkim działanie przeciwlękowe, wpływa pozytywnie na uspokojenie i poprawę nastroju. W mniejszym stopniu ma natomiast działanie antydepresyjne.

Zdecydowanie korzystne jest natomiast działanie tego leku dla osób cierpiących na problemy ze snem, bowiem przyjmowany w godzinach wieczornych znacznie ułatwia zasypianie.

Jego długotrwałe stosowanie powoduje zmniejszenie wrażliwości receptorów ß-adrenergicznych w korze mózgowej, jest także w pełni bezpieczne, bowiem nie powoduje uzależnienia.

Leczenie należy przeprowadzać w ścisłej konsultacji z lekarzem, który zaleca odpowiednią dawkę zarówno w momencie rozpoczęcia leczenia, jak i jego stopniowego odstawiania.

Przyjmowanie Pramolanu nie jest bezpieczne dla osób mających problemy z alkoholem. O ile bowiem zazwyczaj w przypadku przyjmowania leków antydepresyjnych nie zaleca się z zasady używania alkoholu, w przypadku Pramolanu może on faktycznie mieć wyjątkowo szkodliwy wpływ na organizm chorego.

Nie wolno więc podawać Pramolanu osobom w stanie ostrego zatrucia alkoholem, ostrego delirium, ale też w przypadku chorób takich, jak nieleczona jaskra, rozrostu gruczołu krokowego powodującym zaleganie moczu, porażennej niedrożności jelita, chorób wątroby lub nerek, niewydolności naczyń mózgowych czy uszkodzenia serca w szczególności z zaburzeniami przewodzenia.

Lek nie powinien być także stosowany w przypadku kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Add a Comment